Zaman Makinesi 1973 filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler?

Zaman Makinesi 1973 filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Zaman Makinesi 1973 filmi İstanbul’un Heybeliada, Riva ve Florya gibi farklı semtlerinde çekildi.

ZAMAN MAKİNESİ 1973 FİLMİ OYUNCU KADROSU

Yönetmenliğini Aram Gülyüz’ün yaptığı filmin kadrosunda Gürgen Öz, Seda Bakan, Ersen Şibil, Mustafa Uzunyılmaz, Gülhan Tekin, İrfan Kangı, Perihan Savaş, Sinan Bengier, Zihni Göktay yer alıyor.

ZAMAN MAKİNESİ 1973 FİLMİ KONUSU

Hayatta isteyebileceği her şeyi çalışmaksızın elde etmiş olan Tolga, gamsız bir hayat sürmektedir. Babası Ali Rıza ölünce, miras bıraktığı onca şeyden Tolga’ya kala kala bir Anadol STC 16 kalmıştır. Duruma anlam verememenin yanında epey de sinirlenmiştir. Ancak öfkeyle gaza bastığında birden havaya yükselir ve göğe çıkar. Bir plaja iniş yaptıktan sonra arabayı tamire götürür fakat insanlar, giyiminden konuşmasına kadar yaptığı her şeyi garip karşılamaktadır. Tamir parası konusunda ustayla anlaşamaz. Usta bunun üzerine kendisine yanında çalışmayı teklif eder. Tolga’ya da her şey tuhaf gelmeye başlamıştır ki o sırada bir şey fark eder: Artık bulunduğu yılda değildir! 1973 yazına arabayla iniş yapmıştır. Yersiz yurtsuz ve parasız kalan Tolga’ya acıyan Çiko, onunla ilgilenip onu kollamaya başlar. 1973 yılının nostaljisinin yaşamanın yanında Tolga, tanıdığı insanlarla ve yaşadıklarıyla o yaşına kadar almadığı bir hayat dersi de alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir