Uzman İsim Canlı Yayında Artışın Yapılacağı Tarihi Duyurdu! Seyyanen Zam En Fazla 4 Bin Lira Olur

Özgür Erdursun, SGK uzmanı olarak katıldığı canlı yayında, yaklaşan yerel seçimler öncesinde emeklilere yapılacak seyyanen zammı değerlendirdi. Ocak ayında açıklanan %42,57’lik zamın ardından, emeklilerin tepkisiyle karşılaşan hükümet, oranı %49,25’e yükseltti.

ZAM TEPKİSİ VE BEKLENTİLER

Bu zamlarla birlikte, 6.700 TL’nin altında olan emekli maaşlarına herhangi bir artış yansımazken, en düşük emekli aylığının 10.000 TL’de sabit kalması, emeklilerin eleştirilerine neden oldu. Emekliler, hükümetten seyyanen bir artış talep ediyor.

SEYYANEN ARTIŞ BEKLENTİLERİ

Ülkedeki açlık sınırının 15.000 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda, emekli maaşlarının bu seviyenin altında kalması, hükümete yönelik eleştirilere yol açtı. Erdursun, canlı yayında yaptığı açıklamada, hükümetin yapabileceği seyyanen zammı 3 farklı formülde değerlendirdi. Beklentilere göre, en fazla seyyanen artışın 4.000 TL olması bekleniyor.

BEKLENTİLER VE TAHMİNLER

Erdursun’a göre, hükümetin Mart ayında yapabileceği seyyanen artış 1.000 ile 2.000 TL arasında olabilir. Emeklilerin beklentileri ve uzmanların tahminleri, hükümetin gelecek zammı nasıl belirleyeceği konusunda merak uyandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir