Samsung Galaxy A55 5G performans testinde ortaya çıktı

Samsung’un A serisi altındaki yeni bir telefonu daha teknoloji gündemine oturdu. Yakın zamanda TENAA sertifikasyon platformunda görülen Samsung Galaxy A55 5G, daha önce de çeşitli sızıntılara konu olmuştu. Bu cihazın çeşitli sertifikalar alarak yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Söylentilere göre A55 5G, Nisan ile Haziran ayları arasında tüketicilerle buluşabilir.

TENAA’da ortaya çıkan canlı görüntüler, cihazın kutu şeklinde bir tasarıma ve A15 ile A25 modellerinde tanıtılan Key Island özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. Bu özellik, güç ve ses düğmelerinin bulunduğu sağ çerçevede bir çıkıntı olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun arka panelinde dikey olarak sıralanmış üç kamera bulunuyor.

Samsung Galaxy A55 5G performans testinde ortaya çıktı

TENAA listesi Galaxy A55 5G hakkında fazla detay sunmuyor ancak canlı görüntüler, yaklaşık iki ay önce sızdırılan CAD tabanlı renderlarla örtüşüyor. FCC, 3C ve TUV Rheinland veritabanlarına göre cihaz, 25W hızlı şarjı destekleyecek.

Samsung Galaxy A55 5G, daha önce Geekbench benchmark platformunda da görülmüştü. Veritabanına göre cihaz, Exynos 1480 SoC ile güçlendirilecek ve AMD grafik birimi içerebilir veya içermeyebilir. Cihazın 8GB RAM ile gelmesi bekleniyor ve 5,000mAh kapasiteli bir pil birimi ile destekleneceği öngörülüyor. Bu yeni model, Samsung’un A serisindeki yenilikleri ve gelişmeleri kullanıcılara sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor ve teknoloji meraklılarının merakla beklediği bir ürün olmaya aday görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir