Mark Zuckerberg hayvancılığa başlıyor: Bira ve makademya fıstığı ile besleyecek

Bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger’ı barındıran Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg hayvancılık için kollarını sıvadı…

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve son dönemde zamanının büyük kısmını Hawaii’de geçiren Zuckerberg’in “Dünyanın en kaliteli kırmızı eti” için çalışmalara başladı. Forbes’a göre 130 milyar dolarlık serveti olan Zuckerberg’in, kırmızı et üretimi için Wagyu ve Angus cinsi hayvanları yetiştirmeye başladığı ortaya çıktı.

Zuckerberg’in en leziz ve kaliteli kırmızı eti elde etmek için bu hayvanlara makademya fıstığı ve bira yedirip içirdiği belirtildi.

Hawaii’deki mülkünde gizli bir sığınak inşa ettiği iddiaları ortaya atılan Zuckerberg’in çok geniş bir alanda çiftlik kurduğu da belirtildi. Zuckerberg, “Biz bütün sürecin yerel olmasını ve bütün herkese entegre olmasını istiyoruz. Her inek yılda 453 kilograma kadar besin tüketiyor” dedi.

39 yaşındaki Zuckerberg 3 kızının da kendisine yardım ettiğini söylerken, “Henüz yolun başındayız ve her mevsimde doğaçlama yapmak çok eğlenceli. İçinde bulunduğum bütün projeler arasında bu en lezzetlisi” dedi.

Zuckerberg’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma ise çok sayıda tepki geldi… Birçok hayvan hakları örgütü temsilcisi, aktivist ve vegan Zuckerberg’e tepki gösterdi.

Hayvan hakları örgütü Peta, “Lütfen teknolojiyle ilgilenmeye devam et. Her hayvan bir canlı. Senin bu projen hayvanları ve gezegeni öldürüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir