İstanbul’da sevgililerin kavgasına karıştı! Kurtarayım derken canından oluyordu

İHA

İstanbul Fatih’te ilginç bir olay meydana geldi…

Müdahale ettiği tartışmada kalbinden bıçaklanan İşçi, ambulansla hastaneye kaldırılırken sevgililer hakkında 15’er yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

2022 yılında gerçekleşen olaya ilişkin kasım ayında yapılan dördüncü duruşmada ise tutuklu sanık Ataberk Özcan ile tutuksuz sanık Meltem Çağlar, taraf avukatlarıyla birlikte hazır bulundu.

Tahliye edildi

Duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Özcan’ın tutuklu kaldığı süreyi de dikkate alarak ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklindeki adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Kızı korumaya çalışırken…

Konuya ilişkin açıklama yapan Mehmet İşçi, eve giderken evin aşağısında bir çiftin tartıştığını gördüğünü söyleyerek, “Kadına şiddet uygulayacak diye gittim çünkü çok bağra çağıra kavga ediyorlardı ve elleri, kolları artık birbirine değmeye başlamıştı. Şiddet uygulayacağını düşündüğüm için yanlarına gittim, ‘Hayırdır ne oldu, kıza zarar mı vereceksin?’ diye sordum. Kız bana ‘Biz sevgiliyiz’ dedi. Ben ‘Tamam sevgilisiniz ama sana zarar verecek’ dedim. Çocuk kızın arkasındaydı, bıçak çıkardı. Kız aldı ve bıçağı bana doğru savurdu, boğazımı kesti.

Ben ‘Ne haliniz varsa görün’ dedim ve yürümeye başladım, onlar da arkamdan yürümeye başladılar. Bu sefer bıçak hala kızın elindeydi, önüme geçti kız ve tek darbeyle bıçağı kalbime soktu.

Daha sonra çocuk tekme attı, ben yere düştüm. Üstüme çıktı ve sırtımdan bıçaklamaya başlarken yanımızdaki arabadan biri çıktı. Tekme atıp üzerimden aldı çocuğu, yoksa bıçaklamaya devam edecekti. Sonra ikisi birden kaçtılar. Oradakiler sağ olsun, ambulans çağırdılar.’’ dedi.

“Artık kimseye yardım etmek içimden gelmiyor”

Yaralandıktan sonra hastaneye götürüldüğünü ve 20 saat kadar acilde, yoğun bakımda kendisine müdahale edildiğini belirten İşçi, ‘’20 saat sonra beni acilen kalp ameliyatına aldılar, 1 hafta 10 gün sonra hastaneden çıktım ve 2 buçuk ay kadar raporum vardı yattım. 4. mahkemeden sonra beni bıçaklayan insanı serbest bıraktılar, denetimli serbestlik diye. Suç işleme potansiyeldeki insan, tekrar bana gelip tekrar aynı şeyi yapabilir.

İşe başladıktan 1 ay sonra tekrar aynı olayı gördüm, hemen oradan uzaklaştım. Artık kimseye yardım da etmek içimden gelmiyor çünkü aynı şeyle karşılaşabilirim, kimin ne olduğu belli değil. Adalet bekliyorum, suçlunun dışarıda değil, içeride olması gerekiyor benim açımdan.”’ şeklinde konuştu.

O kişinin tanıklık etmesini istedi

Mehmet İşçi’nin ablası İlknur İşçi ise ‘’O arkadaşa gerçekten, yürekten teşekkür ediyoruz. Allah ayağını taşa değdirmesin, kardeşimizi kurtardı. Tek dileğimiz gelip tanıklık etmesi.’’ ifadelerini kullandı.

İddianameden

Hazırlanan iddianamede, İşçi’nin şüphelilere müdahale ettiği, bir süre sonra Çağlar ile İşçi’nin tartışmaya başladığı, bu kez Özcan’ın duruma müdahale ettiği belirtildi. Şüphelilerin sonrasında orada uzaklaştığının aktarıldığı iddianamede, İşçi’nin onları takip ettiği, 3’ü arasında arbede yaşandığı, sonrasında Özcan’ın kesici alet çıkardığı ve İşçi’yi hayati tehlike geçirecek şekilde yaralamak suretiyle öldürmeye teşebbüs ettikleri kaydedildi.

İşçi’nin kalbinin içine girmek suretiyle yaşamını tehlikeye sokacak bir şekilde yaralandığının aktarıldığı iddianamede, şüpheliler Ataberk Özcan ve Meltem Çağlar’ın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9’ar yıldan 15’er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir