ChatGPT’nin yaratıcısı ve OpenAI’ın CEO’su Sam Altman kovuldu! İşte sebebi!

OpenAI şu anda derin iç karışıklıklar ile boğuşuyor. Son olarak şirketin CEO’su olan Sam Altman görevden alındı. ChatGPT’nin yaratıcılarından birisi olan Sam Altman’ın neden görevden alındığı konusu ise muamma. Ancak şirketten yapılan resmi duyuruya göre, Altman ve üst yönetim arasındaki iletişimin iyi olmadığı ifade edildi.

ChatGPT’nin yaratıcısı ve OpenAI’ın CEO’su Sam Altman kovuldu! İşte sebebi!

Elbette Sam Altman da konuya dair bir açıklamada bulundu. Orijinal X hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Altman, “OpenAI’da geçirdiğim vakitten oldukça keyif aldım. Kişisel olarak benim için ve biraz da dünya için bir dönüm noktası oldu. Hepsinden öte, böylesine yetenekli insanlarla çalışmaktan keyif aldım. Bundan sonra ne olacağı hakkında daha sonra söyleyeceklerim olacak. ifadelerini kullandı.

Sam Altman sonrasında şirkette sular durulmadı. Olayın ardından kurucu ortaklardan birisi olan Greg Brockman istifa etti. Aynı şekilde X hesabından bir paylaşım yapan Brockman “Herkese merhaba. 8 yıl önce dairemde başladığımız günden bu zamana kadar, yaptıklarımızdan oldukça gururluyum. İyisiyle kötüsüyle farklı zamanlardan hep birlikte geçerek imkânsızlıklara rağmen çok şey başardık. Fakat bugünkü gelişmelerin ardından istifa ediyorum. Hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum. Tüm insanlığa yardım eden güvenli bir yapay zekâ yaratma misyonuna inanmaya devam ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir